niedziela, 2 marca 2014

Malowane sercem...czyli DIY białe serca shabby shick, zrób je sama :) kurs dla każdego kreatywnegoTym razem krótki i  prosty kurs na ozdobę mieszkania lub np. okna.
Zawieszka z serc. Panuje moda na wystrój wnętrz w stylu shabby shick, podoba mi się to...bardzo. Zamówiłam niedawno na allegro "drewniane" serca. Miały jedną dziurkę. Wywierciłam sobie drugą w większości serc, tak aby dało się je połączyć. Poniżej kurs - tutorial.
Do zrobienia ozdobnych zawieszek z serc potrzebne są: drewniane serca, farba, dratwa/sznurek/żyłka, stary naszyjnik, którego nie używamy i dobre chęci :) przyda się też mała wiertareczka...ale można tez kupić serca z gotowymi dziurkami.

Po wywierceniu dziurek, malujemy nasze serca, jakąkolwiek białą farbą. Moja farba była do malowania ścian:) -pozostałość po remoncie.

Gdy serca nam wysychają, możemy zająć się podzieleniem naszyjnika na części, które chcemy użyć w zawieszce (ja zrobiłam to rękami, ale można użyć kleszczy).


Kolejny etap to łączenie serca i koralików. Zdarza się, że ogniwa koralików nie przechodzą przez serce, wówczas możemy połączyć serce i koraliki dratwą lub żyłką. W końcu to prawdziwa zawieszka hand made a nie wyrób fabryczny :).
Połączone serduszko z koralikami...przed obcięciem końcówek dratwy.
A tu niemal gotowe serce.
Zawieszka w pełnej okazałości :) Można oczywiście przetrzeć serca papierem ściernym, aby uzyskać efekt postarzenia.


Brak komentarzy :

Publikowanie komentarza